« Vissza

Hogyan építsünk fel egy honlapot a nulláról? – mutatjuk a legfontosabb lépéseket – 1. rész

Weboldalkészítés

Egy online marketinggel nem igazán foglalkozó ember azt hihetné, hogy egy honlap nulláról történő felépítése hónapokat vesz igénybe, hiszen fontos lehet tervezni, tartalmat készíteni, dizájnt és funkciókat adni hozzá, tesztelni, stb. Csakhogy manapság erre napok is elegendőek, sőt, a honlap alapját egy kattintással is össze lehet hozni a WordPress Tárhely szolgáltatással. 

Na de pontosan milyen lépéseket és milyen sorrendben érdemes végigvenni, hogy a nulláról felépítsünk egy weboldalt? Erre a kérdésre ad részletes választ a Backlinko blogbejegyzése, amelynek értékes meglátásaiból cikksorozatot indítunk.

 1. Fogalmazzuk meg a honlap fő célját

Mielőtt bármilyen konkrét tartalommal állnánk elő, meg kell határozni a honlap fő célját. Ez a döntés határoz meg később mindent, a dizájntől kezdve a felépítésen át a leírásokig. Lehet ez a cél például vásárlás, árajánlat kérése, feliratkozás a hírlevélre, előrendelés, csatlakozás egy előfizetői csoporthoz, felhasználói tartalom készítésének elérése, stb.

Ki kell jelölni tehát egy fő célt, amely az online marketing alapja lesz, és mindent ehhez érdemes igazítani a weboldalon (is).

2. Találjuk ki és foglaljuk le a tökéletes domaint

A domain a honlap alapfeltétele, ide kattintva le is lehet foglalni. A regisztráció előtt persze érdemes alaposan elgondolkodni, hogy milyen név is illene a weboldalhoz – az ötleteléshez ebben a cikkünkben adunk jól bevált tippeket. 

3. Vásároljunk webtárhelyet

A domain önmagában nem elég, webtárhely is szükséges hozzá – praktikus a WordPress Tárhelyet választani hozzá, de a hagyományos tárhelyekből is lehet válogatni.

4. Válasszunk honlap szerkesztő programot

Bármi is legyen a fő cél, egy biztos: a honlapnak olyan technológiai alapokkal, tehát egy weboldal szerkesztő programmal kell rendelkeznie, amely segít elérni a célközönséget és rugalmasságot ad az alakításában. Ehhez érdemes a WordPresst választani, tíz nyomós érvünk is van erre.

Persze – a teljesség igénye nélkül – a Wix, a Squarespace, a Weebly, az Elementor, a Hubspot, a Shopify és a GoDaddy is megemlíthető alternatíva, de egyik sem olyan egyértelmű választás – legyen szó bármilyen céllal és tartalommal készült honlapról –, mint a WordPress.

Ráadásul a WordPress esetében rengeteg információt lehet elérni a szerkesztési lehetőségekről, így még egy teljesen kezdő számára is gyerekjátékká válik egy alap funkciókkal rendelkező honlap elkészítése. Ehhez minden tippet megadunk 10 részes cikksorozatunkban, a WordPress Tárhely Gyorstalpalóban.

5. Tervezzük meg a honlap felépítését

A honlap tartalmát rendszerezni és linkelni kell, hogy a látogató könnyen megtaláljon minden számára érdekes információt. Könnyen átlátható és gyorsan bejárható útra van tehát szükség a navigáláshoz, amely a keresőoptimalizálást is segíti.

Általában a főoldalon elérhető egy menüpont, amely klasszikus aloldalakhoz (pl.: Rólunk, Kapcsolat, Termékek/Szolgáltatások, Blog, stb.) vezet egyetlen kattintással.

Fontos viszont azt is megtervezni, hogy ezek az aloldalak milyen további oldalakra, tartalmakra vezetnek, és azok milyen releváns tartalmaknak linkelnek. Érdemes ezt a “térképet” egymás alá rendelve, nyilakkal megrajzolni – papíron jobban átlátható a tervezés –, és külső szemmel, látogatóként nézni rá, hogy elég logikus-e a felépítés.

További hasznos információkért olvassa el cikksorozatunk következő részét!

Kapcsolódó cikkek