Webtárhelycsomagjaink
WordPress installáció lépései Rackhost tárhelyen
Telepítési útmutatónk megtekinthető videó formájában is, lentebb pedig a részletes leírást találja:
Ha Ön WordPress tárhellyel rendelkezik, használja egykattintásos telepítőnket, amelyhez itt találhat segédletet.
Amennyiben Ön hagyományos tárhelyeinket veszi igénybe, a WordPress külön telepítést igényel. Az alábbi lépéseket pontosan elvégezve könnyedén végrehajtható a telepítés.
- Első lépésként a domaint kössük össze az aktiválható tárhellyel! Ez magában foglalja a domain DNS zónájának beállítását is. Fontos, hogy egy óra szükséges ahhoz, amíg a domain DNS zónája frissül, így addig még a böngészőből nem lesz elérhető a tárhelyre feltöltött tartalom.
- Ezután létre kell hozni egy FTP-t.
- A WordPress-t töltsük le a www.wordpress.org weboldalról, majd csomagoljuk is ki!
- A FileZilla használatával létesítsünk FTP kapcsolatot a korábban megadott adatokkal. A FileZilla használatáról képes leírás itt található.
- Host/Cím: domain név vagy IP
- Felhasználónév: a korábban megadott FTP felhasználónév (c-betűs kezdettel)
- Jelszó: a korábban megadott FTP jelszava
- Port: nem kell kitölteni
- Csatlakozás gomb
- Az FTP-n az adott domain gyökérkönyvtárába (web/sajatdomain.hu) át kell másolni a kicsomagolt WordPress mappa teljes tartalmát (pl.: Filezilla vagy Total commander segítségével), viszont figyeljük oda, hogy a wordpress telepítőt közvetlenül a web/sajatdomain.hu mappába helyezzük el, ne pedig a web/sajatdomain.hu/wordpress mappába. Arra is ügyelnünk kell, hogy nem csak a fő WordPress mappák, hanem a file-ok is kerüljenek átmásolásra!
- Ezután töröljük az index.html fájlt, hogy csak az index.php maradjon a tárhelyen!
- Hozzunk létre egy adatbázist. Erre a fiók belépés után van lehetőségünk a Webtárhelyek menün belül. Az adott tárhely sorában megnyomjuk a Beállítások gombot, átkattintunk az Adatbázis fülre majd az Új adatbázis gombbal létrehozzuk az adatbázisunkat (megadjuk a felhasználónevet és jelszót valamint az adatbázis nevét).
- Ezt követően a böngészőbe írjuk be a domainünk nevét, ekkor megjelenik a WordPress felülete. Elsőként válasszuk nyelvet. A következő lépésben az adatbázishoz felvitt adatokat kéri a rendszer.
- Adatbázis neve: az adatbázis oszlopban lévő, c-vel kezdődő név
- Felhasználónév: a felhasználónév oszlopban lévő, c-vel kezdődő név
- Jelszó: a létrehozáskor megadott felhasználónév
- Adatbázis kiszolgáló: localhost (nem szükséges módosítani a beírt értéket)
- Tábla előtag: (nem szükséges módosítani a beírt értéket)
Továbblépés után már a WordPress belépéshez szükséges adatokat kéri a rendszer. A telepítő utasításai szerint a szükséges elvégezni a beállításokat!
Ügyeljünk arra, hogy itt valós email címet adjunk meg, mert elfelejtett jelszó esetén ez nélkülözhetetlen az oldalhoz való hozzáféréshez!
További WordPress használattal kapcsolatos cikkeket talál Tudásbázisunkon.