« Vissza

Segítség a FileZilla használatához

Webtárhely

Webtárhelycsomagjaink

Áttekintés

A FileZilla egy ingyenesen letölthető, világszerte rendkívül sokak által használt szoftver, amely lehetővé teszi a webtárhelyeken lévő mappák, fájlok kezelését. Amennyiben Önnek is szüksége van a FileZilla kliensre annak érdekében, hogy webtárhely tartalmát hatékonyan elérhesse, úgy a programot annak hivatalos weboldaláról van lehetősége letölteni, amely ingyenesen megtehető és macOS, Windows vagy Linux operációs rendszerekhez egyaránt elérhető. A továbbiakban pedig ennek a programnak a használatához igyekszünk segítséget nyújtani cikkünk keretén belül. A letöltésnél figyeljünk, hogy a kliens programot töltsük le, az arra vonatkozó lehetőséget válasszuk.

Hogyan kell csatlakozni FileZilla kliensen keresztül?

Ezen bekezdésen belül azt a módozatot írjuk le, hogy a nem cPanel alapú tárhelyek esetén milyen módon lehetséges a felületünkön létrehozott FTP felhasználóval csatlakozni a klienshez. A cPanel tárhelyek esetén a témával külön cikk foglalkozik, mely a Tudásbázisban fellelhető.

Miután letöltöttük és elindítottuk a programot, egy osztott képernyő fog előttünk megjelenni, melynek bal oldali hasábja a saját eszközünk struktúráját jeleníti meg, míg a jobb oldali a szerverünkön lévő tárhelyét.

Attól függően fog alakulni a jobb oldalon megjelenő struktúra, hogy milyen módon hoztuk létre az FTP felhasználót a Rackhost felületen. Amennyiben létrehozás során a lenyíló menüből az “Összes” lehetőséget választjuk ki, úgy a teljes tárhely mappaszerkezetét fogjuk tudni kezelni. Amennyiben a domain nevét választjuk, úgy annak gyökér mappájához fogunk csak hozzáférni közvetlenül. 

A FileZilla felső lécében kell megadnunk azokat a paramétereket, amelyekkel lehetőség nyílik csatlakozni a tárhelyünkre azt követően, hogy létrehoztuk az FTP felhasználót a Rackhost fiókon belül.

A csatlakozáshoz az alábbi adatokat kell megadni:

  • Host/Kiszolgáló: ezt az adatot a Rackhost fiókból lehet kiolvasni a “Webtárhelyek” menüponton belül a “Kiszolgáló” nevű oszlopban
  • Username/Felhasználónév: szintén a fiókból nézhető ki és fontos, hogy ne csak az általunk megadott, egyedi nevet másoljuk ki, hanem az előtte álló c-vel kezdődő, számokból álló azonosítót is
  • Password/Jelszó: az általunk megadott egyedi jelszó, mely megadásakor a felhasználói fiókban ügyeljünk arra, hogy egy rendkívül biztonságos azonosító legyen
  • Port: ez a rész üresen hagyható, azonban általában a 21- es számmal lehet csatlakozni

Amikor pedig ezeket a paramétereket megadtuk, úgy lehetségessé válik a csatlakozás a Quickconnect gombbal. Amennyiben a port részt üresen hagytuk és felugrik egy ablak, ott az OK gombot kell megnyomni.

Mi történik a sikeres csatlakozás után?

Ahogyan korábban is említettük, a kapcsolódást követően a FileZilla osztott képernyőjének jobb oldalán is jelennek meg elemek, mappák, fájlok. Attól függ az elérés mélysége, hogy korábban milyen szintű felhasználót hoztunk létre (csak gyökérmappához való hozzáférési jogosultságot adtunk vagy a teljes mappaszerkezethez).

Ezt követően pedig lehetőség nyílik arra, hogy például a saját eszközünkről fájlokat, mappákat másoljunk át egy áthúzásos módszerrel tárhelyünkre, vagy éppen mentés készítés céljából pont, hogy a saját eszközünkre másolunk tartalmat a gyökérmappából. 

Természetesen ez arra is lehetőséget ad, hogy módosítsunk bizonyos fájlokat, majd ezt a módosított verziót tudjuk visszahelyezni a szerverre. Ez a program tehát széleskörű kezelést tesz lehetővé, mely hatékony segítséget nyújt egy weboldal kezelése során. 

Amennyiben további kérdése lenne a kliens program használata kapcsán, úgy forduljon bizalommal Ügyfélszolgálatunkhoz!

Webtárhelyet szeretne?

A Rackhost kínálatában biztosan megtalálja az Önnek megfelelő csomagot.

Megnézem

Kapcsolódó cikkek