A keresőoptimalizálásnak sok módszere van, és a honlapok sikerének kulcsát jelentik, ezért is töltünk fel rendszeresen cikkeket SEO témában a Rackhost Tudásbázisra. Ha viszont ennyi trükkre érdemes figyelni, akkor az eredmények követése nem lehet egyszerű – merülhet fel teljes joggal a gondolat.
Hagyományos módszerekkel ez igaz is lehetne, de van egy ingyenes WordPress-bővítmény, amely pár kattintással alapos SEO-jelentést kínál. Ezt mutatjuk be a WPBeginner segítségével.
Miért van szükség SEO-jelentésre?
Minden cégnek szüksége van a keresőoptimalizálási eredmények követésére. A nagyvállalatok ehhez évi többszáz dolláros előfizetéseket és profi szoftvereket használnak, viszont a kis- és középvállalkozások, illetve az egyéni vállalkozások esetében problémát jelenthet a SEO-eredmények összesítése és értelmezése, hiszen a keresőoptimalizálás komplex folyamat. Egy SEO-jelentés megkönnyíti, hogy a fejlődés – tehát minél több organikusan szerzett látogató – érdekében összeállítsunk egy tennivaló listát, és prioritásokat állítsunk fel a feladatok között.
All in One SEO
Több SEO-cikkben ajánlottuk már az All in One SEO (AIOSEO) szolgáltatását, amely az Ahrefs és a Yoast mellett a legnépszerűbb a piacon. Ez a WordPress-bővítmény alapvetően nem olcsó, viszont van egy “lite” verziója. Ez az ingyenes AIOSEO WordPress-bővítmény itt tölthető le, és most azért ajánljuk, mert van jelentéskészítő funkciója.
A telepítés után a WordPress Vezérlőpulton a bővítményre, majd a “SEO Audit Checklist” linkre kell kattintani. Ezzel kezdődik a SEO-jelentés készítése, amelynek 5 lépése van.
Mindegyik elemnél színek jelölik az adott SEO-beállítás állapotát:
- a zölddel jelöltek jól állnak,
- a kék színűeknél javasolt a módosítás,
- a piros színűeknél pedig sürgős és fontos a változtatás.
1, TruSEO Score
Itt százalékos mutatóban jelenik meg a honlap általános SEO-értékelése. Az 50 és 70 százalék közötti érték már jónak számít, de az lenne a cél, hogy 70 fölé kerüljünk. Lejjebb a bővítmény egy “Complete SEO Checklist” segítségével lépésről lépésre megmutatja, hogy milyen keresőoptimalizálási beállításokkal van gond, és ezekre kattintva fejlesztési/javítási útmutatást is ad.
2, Basic SEO
Az említett listában elsőként a “Basic SEO”, vagyis a legalapvetőbb keresőoptimalizálási teendőket veszi sorra az esetleges javaslatokkal együtt. Ilyen például a meta leírások, az Alt Text szövegek, illetve a belső és külső linkek állapota.
3, Advanced SEO
A következő szekcióban már a bonyolultabb beállítások következnek, mint például a technikai SEO.
4, Performance
A következő rubrikában a honlap teljesítményét és betöltési sebességét vizsgálja a WordPress-bővítmény. Természetesen ehhez is ad javaslatokat, de mi is ajánlunk egy cikket a témában.
5, Security
Végezetül a biztonsági kérdéseket veszi sorra az AIOSEO, tehát azokat a beállításokat, amelyek elengedhetetlenek a felhasználói adatok védelméhez, illetve a keresőmotorok bizalmának eléréséhez és fenntartásához.