« Vissza

Íme a ChatGPT legjobb alternatívái

Informatikai alapokOnline marketing

A mesterséges intelligenciával működő nyelvi modellek messze leghíresebb képviselője a ChatGPT, de rengeteg alternatívája létezik, amelyek bizonyos igényeket jobb minőségben és hatékonyabban szolgálnak ki. A Backlinko csapata alaposan tesztelte ezeket, ebből alakult ki az alternatívák toplistája, amelyből most mi is szemezgetünk.

 

Google Gemini

 

A Google Gemini a ChatGPT legfőbb riválisa, amely remek alternatíva, ha problémák megoldására kérünk tanácsot, ráadásul együttműködik a Google szolgáltatásaival. Nagy segítség tehát, ha különféle dokumentumokban gyorsan és könnyen akarjuk használni az általa adott információkat. Ár: ingyenes verziója is van, a fizetősben 10 dollárért lehet 1 millió tokent szerezni. (2024. augusztusi adat)

 

Semrush ContentShake AI

 

Ha a keresőoptimalizálás miatt vetnénk be a mesterséges intelligenciát, akkor a Semrush saját AI-modellje remek választás. Felhasználóbarát felületen lehet kulcsszavak alapján minőségi tartalmat előállítani, akár közvetlen publikálási lehetőséggel a WordPress-alapú honlapon. Ár: havi 60 dollár. (2024. augusztusi adat)

 

Microsoft Copilot

 

Természetesen abban az esetben ajánljuk, ha cége a Microsoft 365 szolgáltatásait használja, ebben az esetben rendkívül egyszerű bevetni a mesterséges intelligenciát mindenféle dokumentumhoz. A jól megszokott GPT-4 architektúrát használja, így segít kézre eső módon a Word- és Excel-dokumentumok szerkesztése során, vagy éppen az e-mailek megfogalmazásában az Outlookon. Ár: ingyenes, ha a Microsoft 365 rendelkezésünkre áll. (2024. augusztusi adat)

 

Claude 3

 

Egyre több olyan teszt lát napvilágot, amely szerint a Claude 3 sok szempontból megelőzi a ChatGPT képességeit. Leginkább abban erős(ebb), hogy olyan szövegeket készít, amelyek valóban úgy tűnnek, mintha ember írta volna őket. Ráadásul – igény szerint – ezt elképesztő hosszúságban is képes megtenni, akár 1-2 könyvnyi terjedelemben egyetlen kérésre. Ár: havi 20 dollár. (2024. augusztusi adat)

 

Perplexity

 

Ezt tartják a legjobb olyan MI-alapú szolgáltatásnak, amely az interneten fellelhető tartalmak alapján állít elő szöveget. Aki tehát online kutatómunkát végez projektekhez, annak óriási segítség lehet, hiszen minden forrását linkeli, és azok tartalmát jól is foglalja össze. Nem véletlen, hogy az Nvidia processzor gyártó – amely 2024 nyarára a világ legértékesebb cége lett – 74 millió dollárt fektetett a Perplexity fejlesztésébe. Ár: havi 20 vagy évi 200 dollár. (2024. augusztusi adat)

 

WriteSonic

 

A legjobb eszköz, ha a cégünkhöz akarjuk igazítani a mesterséges intelligenciával készült tartalmakat. Minden márkának megvan a maga stílusa, ehhez lehet optimalizálni a marketing anyagokat, ráadásul a korábban a cégről betáplált adatokat megjegyzi, és folyamatosan számításba veszi. Akár több mint 1500 szavas szövegeket is képes előállítani, legyen az honlapszöveg, termékleírás, e-mail, blogbejegyzés, stb. Ár: ingyenes verziója is van, a fizetős verziók havi 12 dollártól indulnak. (2024. augusztusi adat)

Kapcsolódó cikkek