« Vissza

A legjobb WordPress bővítmények listája! – 1. rész

Wordpress tárhely

WordPress webtárhelycsomagjaink

 

A WordPress témájában egyértelműen a WPBeginner szakmai blogja az etalon, számos cikkünkhöz mi is felhasználtuk elképesztő tudásanyagukat. Nemrég egy szó szerint (is) óriási listát tettek közzé, ugyanis 59 olyan WordPress bővítmény előnyeit sorolták fel, amelyeket a legprofibb nemzetközi honlapok is használnak. Cikksorozatunkban ebből a nem mindennapi gyűjtésből szemezgetünk!

 

Duplicator

 

A Duplicator a legjobb WordPress bővítmény a honlap biztonsági mentéséhez. Ezzel az eszközzel minden tartalom és beállítás könnyen tárolható a felhőben, így ha bármilyen okból kifolyólag adatvesztés történne, minden visszaállítható.

Ár: évi 50 dollártól kezdődik, ingyenes változata is van. (2024. novemberi adat)

Alternatívák:

 

Cloudflare

 

Ha biztonság és teljesítménynövelés a cél a honlapoknál, akkor a Cloudflare remek választás. Ezen a téren piacvezető szolgáltatásról van szó, amellyel a DDoS és a rosszindulatú botok elleni védelmet, illetve megbízható teljesítményt kap a WordPress-alapú weboldal, ráadásul látványosan gyorsabb is lesz tőle. Utóbbit azzal érik el, hogy a Cloudflare esetében hálózati szerverek szűrik ki a spameket és egyéb felesleges forgalmakat, és csak a valódi felhasználókat szolgálják ki.

Ár: havi 25 dollártól, ingyenes változata is van. (2024. novemberi adat)

Alternatívák:

 

All in One SEO (AIOSEO)

 

A keresőoptimalizálással foglalkozó cikkeinkben már többször linkeltük az AIOSEO-t, hiszen – nevéhez hűen – egy minden egyben SEO-szolgáltatásról van szó. Aki komolyan veszi a Google-keresőből érkező organikus forgalmat, annak érdemes kipróbálnia, már csak azért is, mert ingyenes változata is van, így tét nélkül lehet ismerkedni az alap funkciókkal. Hasznos, hogy egyetlen százalékos arányban fejezi ki a honlap SEO-hatékonyságát, részletezi a hibákat, és eszközöket kínál a javításhoz.

Ár: évi 50 dollártól indul, ingyenes változata is van. (2024. novemberi adat)

 

WPForms

 

A WPForms WordPress bővítményt is emlegettük több cikkünkben, hiszen a kapcsolatfelvételi, regisztrációs, közvéleménykutatási, fizetési és hírleveles űrlapokhoz óriási segítséget jelent. A szerkesztői felületét gyerekjáték használni, a Lite verziójával ezt gyorsan ki is lehet próbálni.

Ár: évi 50 dollártól, ingyenes változata is van. (2024. novemberi adat)

 

SeedProd

 

A landing oldal egy rendkívül hatékony marketing eszköz, egy mini honlap, amelynek külön tudománya van – a legfontosabb tippeket itt osztotta meg a téma szakértője, Berényi Konrád. A SeedProd olyannyira bevált eszköz, hogy korábban egy cikkben már részletesen, lépésről lépésre leírtuk, hogy a WordPress bővítmény segítségével hogyan lehet landing oldalt készíteni – akár egy teljesen kezdő honlapkezelő számára is viszonylag könnyedén.

Ár: évi 80 dollártól, ingyenes változata is van. (2024. novemberi adat)

Alternatíva:

 

Optinmonster

 

Minden honlap célja, hogy feliratkozásokat, leadeket és vásárlásokat generáljon, tehát pénzre váltsa a látogatásokat – ebben segít az OptinmonsterPopup ablakot, mozgó bannert, “szerencsekereket”, visszaszámlálást, és megannyi más olyan eszközt lehet vele készíteni, amivel maximalizálható egy kampány konverziója a weboldalon.

Ár: havi 18 dollártól. (2024. novemberi adat)

 

További hasznos WordPress bővítmények megismeréséhez olvassa el cikksorozatunk következő részét is!

WordPress tárhelyet szeretne?

A Rackhost kínálatában biztosan megtalálja az Önnek megfelelő csomagot.

Megnézem

Kapcsolódó cikkek